IMBIR MIELONY

Indeks: PB00526

4,97 zł
Brutto
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Dodaj do ulubionych


  • Zamów produkty za 200zł, a koszt przesyłki pokryjemy my!
    Zamów produkty za 200zł, a koszt przesyłki pokryjemy my!

Produkty Benedyktyńskie

Imbir był ważny w  medycynie chińskiej przez wieki – jego nazwa jest nawet wspomniana w pismach Konfucjusza. Odnaleźć go możemy również w świętej księdze muzułmanów, Koranie, co wskazuje na to, że był znany w krajach arabskich już w 650 r.n.e Był jednym z pierwszych znanych przypraw w Europie Zachodniej, używany od IX wieku.

Imbir w kuchni

Imbir jest niezbędnym składnikiem kuchni azjatyckiej i orientalnej. Jest on stosowany jako przyprawa do marynat, czatnej (gęsty sos indyjski) i pasty curry, a sproszkowany suszony korzeń jest składnikiem wielu mieszanek curry. Suszony imbir (na zdjęciu) jest stosowany głównie jako dodatek do ciast i ciastek, szczególnie do piernika. Zaostrza smak budyniów, dżemów, konfitur i niektórych napojów takich jak piwo, wino i herbata imbirowa.

Imbir w lecznictwie:

Przeciwzapalne działanie imbiru pomaga złagodzić ból i zmniejszyć stan zapalny stawów, przeciwdziała reumatyzmowi i skurczom mięśni. Imbir skutecznie pobudza krążenie krwi, usuwa toksyny z organizmu, oczyszcza jelita i nerki oraz odżywia skórę. Może również pomóc w gorączce dzięki właściwościom rozgrzewającym, ma także działanie napotne.

Źródło: www.przyprawowy.pl

Kraj pochodzenia: Nigeria

Produkty Benedyktyńskie

PB00526

Opis

Waga netto
50 g

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: