Darmowa dostawa powyżej 200zł
Masz pytania? Zadzwoń
zapraszamy PN - PT od 9 do 17
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, dlatego nasza strona może nie działać poprawnie na Twoim komputerze. Sugerujemy zainstalować jedną z popularnych przeglądarek.
99,5% zamówień realizujemy poniżej 24H!
Darmowa dostawa powyżej 200zł
Do kategorii:
Z klasztornego pola

MĄKA ORKISZOWA 1 kg

16.97
Ilość:

Przepraszamy, ale tego produktu nie mamy w magazynie.
Skorzystaj z formularza poniżej, jeśli chcesz abyśmy poinformowali Cię gdy produkt będzie dostępny.

EMAIL:
  • Opis produktu

  • Szczegóły

  • Opinie

Mąka orkiszowa

Orkisz uprawiano wiele lat temu w całej Europie, był znany już w starożytnym Egipcie i Azji. Wymieniany jest nawet w Biblii. Około XIX w. jego popularność znacznie spadła na korzyść innych zbóż, głównie wydajniejszej pszenicy, lecz ostatnio zainteresowanie nim wzrasta. Na nowo odkryte zostały jego zalety. Ten stary gatunek zboża nie poddaje się genetycznym modyfikacjom, dlatego zachował swoją pierwotną formę. Orkisz jest jednym z najmniej wymagających zbóż, jeśli chodzi o uprawę, jest odporny na warunki pogodowe, da się go  uprawiać na ubogich glebach.

 Św. Hildegarda z Bingen, wielka propagatorka zalet orkiszu pisze o nim, że „ogrzewa, odżywia, wzmacnia i jest łagodniejszy od innych ziaren. Daje człowiekowi mocne mięśnie i zdrową krew, szczęśliwy umysł i pogodną duszę."* Zawiera w swoim składzie 56 % skrobi, 11 % białka, 2,7 % tłuszczy i wiele składników mineralnych.  Zawiera też istotne dla człowieka aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy. Orkisz zawiera ich więcej niż ziarno pszeniczne. Dojrzały orkisz zawiera duże ilości krzemu i cynku. Współczesne badania wykazały, że zapobiega powstawaniu w organizmie człowieka komórek nowotworowych, działa antyalergicznie, przeciwzapalnie, wzmacnia serce i system nerwowy, podnosi witalność, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, wpływa na poprawienie nastroju. 

Orkisz jest hodowany i zbierany z nienaruszoną łupiną chroniącą mocno jądro ziarna przed zanieczyszczeniami, zachowując jego wysokowartościową wartość odżywczą i zapewniającą świeżość. Dopiero w czasie mielenia ziarno zostaje odłączone od łupiny.   * za książką A. Walkowskiej „Powrót do harmonii", wyd. Polskie Centrum Św. Hildegardy, Legnica

TYP 2000

Waga netto:
1 kg

PŁATNOŚCI I DOSTAWA

NASZ SKLEP OBSŁUGIWANY JEST PRZEZ SYSTEM SZYBKICH PŁATNOŚCI ONLINE. JEST TO WYGODNY I BEZPIECZNY SPOSÓB NA SZYBKĄ REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA.
ZAMÓWIENIA W NASZYM SKLEPIE REALIZOWANE SĄ PRZEZ JEDNĄ Z NAJSTARSZYCH FIRM KURIERSKICH W POLSCE. DZIĘKI TEMU TWOJA PACZKA DOTRZE NA CZAS WE WSKAZANE PRZEZ CIEBIE MIEJSCE.
CHCESZ ZAPŁACIĆ PRZY ODBIORZE? NIE MA PROBLEMU, ZA ZAMÓWIENIE W NASZYM SKLEPIE MOŻESZ ZAPŁACIĆ KURIEROWI PRZY ODBIORZE PRZESYŁKI.
DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW WPROWADZILIŚMY SYSTEM WYSYŁKI INPOST, PACZKOMATY 24/7 - ODBIERASZ WYSYŁKĘ W WYBRANYM PUNKCIE.
© COPYRIGHTS PRODUKTY BENEDYKTYŃSKIE WWW.PRODUKTYBENEDYKTYNSKIE.COM.PL 2014-2019 R.
X
s