Ocet Balsamico di Modena 3 liście

Indeks: PB00798

71,30 zł
Brutto
  • Zamów produkty za 200zł, a koszt przesyłki pokryjemy my!
    Zamów produkty za 200zł, a koszt przesyłki pokryjemy my!

Tradycyjny Ocet Balsamiczny z Modeny (PDO) 12 lat

OCET BALSAMICO DI MODENA IGP - 3 LIŚCIE 250 ML

Czarne złoto z Klasztoru Benedyktynów Św. Piotra z Modeny.


Wielokrotnie nagradzany produkt najwyższej jakości. Oryginalny ocet balsamiczny, produkowany przy klasztorze Benedyktynów Św. Piotra w Modenie.

Ta przyprawa, jedna z najcenniejszych włoskich produktów, od 2000 roku chroniony jest przez "Protected Designation of Origin"(oznaczenie pochodzenia geograficznego) uhonorowany certyfikatem "Traditional Balsamic Vinegar of Modena".

Produkowane zgodnie z zasadami produkcji E.E.C. i U.S. F.D.A.
Produkowane z HACCP zatwierdzonych roślin.
Certyfikat IGP DPC030 n°21084 nadane przez CSQA
BRC (Global Standard for Food Safety) Version 6 (Grade A) by CSQA - SAI Global-Italy
IFS International Food Standard Version 6 (Higher Level) by CSQA - ISACert Italy
ISO14001-9001 by CSQA.

"Stary" bordowo-czerwona nakrętka. Dojrzewa w małych beczkach, zrobionych z różnych rodzajów drewna.

Ocet Balsamiczny z Modeny produkowany jest z moszczu winogron i octu winnego, który dojrzewa w pojemnikach zrobionych z cennego drewna. Produkcja Octu Balsamicznego z Modeny (PGI) ulokowana jest w prowincji Modena i Reggio Emilia, a  moszcz pochodzi wyłącznie z winogron zebranych w rejonie Emilia Romagna, a dokładniej z Lambrusco, Sangiovese, Trebbiano, Albana, Acellotta, Fortana i Montuni.

Balsamiczny Ocet z Modewny uzyskał statut chronionego oznaczeniem geograficznym, przyznanym przez Unię Europejską w 2009 roku. Jest wszechstronnym produktem który idealnie komponuje się z każdym rodzajem potraw. Jego aromatyczny posmak i jego kwaśność doskonale pasuje do warzyw, zarówno gotowanych jak i surowych, ale także wszystkich rodzajów mięsa i wielu odmian ryb. Jest on szczególnie polecany jako przyprawa do serów, deserów i lodów.

Cztery typy Octu Balsamicznego z Modeny zostały sklasyfikowane przy poparciu "Centro Studi e Formazione Assaggiatori" i kwalifikacji CSQA symbolem czapki szefa kuchni i liśćmi wina (od jednego do czterech), gwarantuje to stosowanie się do wyżej wymienionych potraw.

Oferujemy dwie odmiany:

"3 liście" - z pełnym, długotrwałym smakiem - idealny do mięsa, ryb i gorących sosów

"4 liście" – z głębokim, owocowym i soczystym smakiem - idealne do przepisów które zawierają dojrzałe sery, do grillowanego mięsa oraz jako polewa do owoców i lodów

 

PB00798

Opis

Pojemność
250 ml
Cechy żywieniowe
Produkt bez cukru
Produkt bezglutenowy
Produkt tradycyjny
Produkt wegetarianski

Specyficzne kody