OLEJ KOLENDROWY - SUPLEMENT DIETY

Indeks: PB02055

39,90 zł
Brutto
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Dodaj do ulubionych


  • Zamów produkty za 200zł, a koszt przesyłki pokryjemy my!
    Zamów produkty za 200zł, a koszt przesyłki pokryjemy my!

Olej kolendrowy tłoczony na zimno z dodatkiem 10% oleju słonecznikowego – suplement diety.

Kolendra od dawna jest stosowana w medycynie naturalnej choć zwykle kojarzona jest jako przyprawa. Składniki zdrowotne to olej kolendrowy (duża zawartość dosyć niezwykłego kwasu petroselinowego (omega-12) oraz olejek esencjonalny bogaty w linalol, geraniol, octan geranylu, monoterpeny (α-pinen, γ-terpinen), geraniol, kamfora; Opracowaliśmy nowatorską metodę analizy NMR - wszystkie wymienione produkty w wyciskanym na zimno oleju kolendrowym naszej produkcji zostały przez nas zidentyfikowane (ERGIN PVS Solutions Sp. z o.o.)

Warto włączyć olej kolendrowy na stałe do codziennej diety, ponieważ korzystnie wpływa na :

Układ trawienny- używany w celu poprawienia komfortu trawienia - poprawia trawienie (właściwości żółciopędne) gorzki smak pobudza wydzielanie soku żołądkowego i śliny, pomaga w usuwaniu toksyn; działanie wiatropędne, poprawia perystaltykę jelit; kolendra stosowana jest w leczeniu zatruć pokarmowych. Poprawia apetyt, stosowany w dolegliwościach żołądkowo-jelitowych (anoreksja, niestrawność, wzdęcia, biegunki, bóle żołądka, wymioty, zatrucia pokarmowe)

Układ nerwowy - stosowany jako środek przeciwlękowy, antydepresyjny, uspokajający, środek na bezsenność (przede wszystkim olejek esencjonalny lecz również olej kolendrowy)

Układ moczowy łagodny środek moczopędny (nasiona kolendry i olej kolendrowy)

Układ sercowo naczyniowy - pomaga w obniżeniu poziomu cholesterolu, obniżaniu ciśnienia krwi, zmniejszaniu poziomu cukru w krwi

Włosy i skóra  - kwas petroselinowy zmniejsza ilość zmarszczek, wzmacnia włosy (nawet stosowany doustnie);

Odporność - jest jednym z najlepszych przeciwutleniaczy (potwierdzone badaniami naukowymi)  - bardzo skutecznie usuwa wolne rodniki - profilaktyka antynowotworowa

Działanie antybakteryjne - potwierdzone wieloma badaniami naukowymi (pomaga zwalczać patogeny takie jak np. gronkowiec złocisty, laseczka sienna, pałeczka ropy błękitnej i odmieniec pospolity - badania wykazały, że jest skuteczny w zwalczaniu patogenów odpowiedzialnych za zatrucia pokarmowe (np. tak niebezpiecznych jak salmonella czy E. coli); kolendra jest stosowana jako środek wspomagający walkę z pasożytami; niezły środek przeciw-zapalny;

Olej kolendrowy posiada bardzo intensywny smak (z charakterystyczną goryczką) i zapach, dzięki czemu nadaje potrawom wyrazisty smak. Idealny do różnego rodzaju marynat. Z powodu bardzo intensywnego aromatu i naturalnej goryczki nie nadaje się do smażenia. Do nadania potrawie oczekiwanego smaku powinien być stosowany z dużym umiarem – po kilka kropel, aż do uzyskania pożądanego rezultatu.

Przeciwwskazania: Nie stosować u małych dziecido 3 roku życia, matek karmiących i kobiet w ciąży.

Okres gwarancji - 12 miesięcy lub przy przechowywaniu w lodówce do 24 - miesięcy.

Dzienna dawka: 30 kropel.

 

PROFIL KWASÓW TŁUSZCZOWYCH

kwasy nasycone

(w tym palmitynowy 4%,

stearynowy 1.3%)

 

5.3% - 6.3%

kwasy mono-nienasycone

(w tym petroselinowy ok.

66.2%-68.5% i oleinowy ok. 5.5%-7.8%)

 

74.0%

kwas linolowy

16.4%

kwasy wielo-nienasycone

(γ-ALA i α-ALA)

2.8%

inne kwasy

0.6%

białka

0%

węglowodany

w tym: cukry

0%

0%

błonnik

0%

sól

0%

Rekomenduje się przechowywanie oleju w ciemnym i chłodnym miejscu. Przechowywany w lodówce może zakrzepnąć (jego naturalna cecha). Wyjęty z lodówki po pewnym czasie staje się ponownie ciekły.

Oficjalnie dopuszczony do obrotu przez dyrektywę Unii Europejskiej decyzja wykonawcza z dnia 19 marca 2014 roku zgodnie z rozporządzeniem  (WE) nr 258/97 - rekomendowana dawka dzienna 600 mg na osobę.

PB02055

Opis

Pojemność
100 ml

Specyficzne kody

3 innych produktów w tej samej kategorii: