• Obniżka

Radość Seria: Zamyślenia mnicha Jan Luter OSB

Indeks: PB01460

12,00 zł
9,60 zł Zniżka 2,40 zł
Brutto
Radość Seria: Zamyślenia mnicha
  • Zamów produkty za 200zł, a koszt przesyłki pokryjemy my!
    Zamów produkty za 200zł, a koszt przesyłki pokryjemy my!

Największą mą radością jest myśl o Bogu i dzielenie się z innymi, że Jezus Chrystus odkupił nas, czeka na nas i zaprasza nas do swego Królestwa Niebieskiego, które już jest przygotowane. Jestem szczęśliwy, pełen radości i zauroczony Bogiem. Jezus Chrystus ukochał mnie aż do szaleństwa Krzyża. Tylko Bóg, który jest pełnią, umie prawdziwie kochać miłością miłosierną.

Br. Jan Luter OSB, w latach 1966-69 pracował w kopalni i uprawiał boks. Górnikom pomagał charytatywnie wyjść z nałogu alkoholowego. Od roku 1969 jest mnichem benedyktyńskim w Tyńcu.W latach 1985-2002 był szafarzem Opactwa. W 2010 przeżył swoistą przemianę duchową. Owocem trwania przy Jezusie na wzgórzu Tynieckim jest obecna seria zamyśleń.

Jest radością serca mego mówić innym o Jezusie, że czeka na nich bo chce ich zbawić.

W cyklu refleksji pt. Zamyślenia mnicha Br. Jan Luter OSB, pochyla się nad podstawowymi tematami i wartościami wiary chrześcijańskiej – zarówno nad tym, co jest przedmiotem tej wiary, jak Bóg i wieczność, jak i nad tym, co już na ziemi jest jej owocem – jak radość i przyjaźń. Nie chodzi przy tym o tę powierzchowną radość, którą tak łatwo odbierają człowiekowi troski tego świata i nie o tę powierzchowną przyjaźń, która nie jest w stanie przetrwać żadnej próby, ale o tę radość i przyjaźń, które są owocem łaski i komunii z Bogiem. Są one konkretną treścią życia, którego Bóg udziela wierzącemu już teraz i którym stopniowo obdarza człowieka coraz głębiej, by ostatecznie, w wieczności – obdarzyć jego pełnią. 

PB01460

Specyficzne kody

3 innych produktów w tej samej kategorii: