"Misterium Tyńca" Maria Rochowicz

Indeks: PB02153

29,00 zł
Brutto

„Misterium Tyńca” to rodzaj poetyckiej medytacji Marii Rochowicz, niezwykle osobistej, ale zarazem – niosącej czytelnikowi pocieszenie.

  • Zamów produkty za 200zł, a koszt przesyłki pokryjemy my!
    Zamów produkty za 200zł, a koszt przesyłki pokryjemy my!

„Misterium Tyńca” to rodzaj poetyckiej medytacji Marii Rochowicz, niezwykle osobistej, ale zarazem – niosącej czytelnikowi pocieszenie. Być może po to oszczędzono Autorce wędrówki po „obrzeżach jądra ciemności”, jak pisze w wierszu Kapłan – aby stworzyła literaturę, która – wolna od fikcji i autokreacji – podała czytelnikowi rękę w geście powołanym siłą modlitewnej ascezy, solidarności. (...) Jestem pewny, że Misterium Tyńca spotka się także z ciepłym i uderzającym odzewem i odbiorem. To książka stworzona dla czytelnika uciekającego od rozpaczy, a to z rozpaczy przecież wszyscy wyrośliśmy, to rozpacz – zanim nie zainterweniuje Bóg – jest naszą właściwą powłoką, naszą materia prima.

dr Karol Samsel, UW

O Autorce:

Maria Rochowicz - absolwentka polonistyki i studiów podyplomowych z zakresu zarządzania. Wiceprezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. Dotychczas wydała tomiki wierszy: Cud zrozumienia (TPO 2003), Ja - trzcina na wietrze (TPO 2009), Ściana płaczu (TPO 2011). Prozą opublikowała Po obu stronach rzeki ( Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec, Kraków 2013) i Przyszli po mnie (RH Promotion, Kraków 2016). Redaktor wielu wydawnictw TPO, Oblatka tyniecka.

PB02153

Specyficzne kody